W programie Drogi dla Natury realizujemy cykl konferencji w miastach w całej Polsce. Prezentujemy na nich wyniki naszej pracy.

 

Jeśli chcą Państwo dostawać informacje o nadchodzących wydarzeniach - zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera korzystając z formularza po prawej stronie strony.

 

 

Drukuj

Pielęgnacja drzew w różnych fazach ich rozwoju (16 XII, Wrocław) - relacja z konferencji

16 grudnia 2016 r., w auli Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w Praczach, mówiliśmy na temat funkcjonowania drzew w różnych fazach ich rozwoju oraz o adekwatnych metodach pielęgnacji na przestrzeni całego ich życia. Punktem wyjścia dla naszych rozważań była wydana niedawno publikacja Tree – a Lifespan Approach. Contributions to arboriculture from European practitioners, której polskie tłumaczenie ukaże się na przełomie 2016 i 2017 roku. Konferencję zorganizowaliśmy dzięki wsparciu władz Miasta Wrocławia oraz Zarządu Zieleni Miejskiej.

Drukuj

Zapraszamy na seminarium we Wrocławiu (16 XII 2016)

Seminarium szkoleniowe „Pielęgnacja drzew w różnych fazach ich rozwoju”, 16 grudnia 2016, Wrocław

Seminarium przedstawi najnowszą wiedzę na temat sposobów funkcjonowania drzew w różnych fazach rozwoju oraz adekwatnych metod pielęgnacji na przestrzeni całego ich życia. Wydarzenie czerpać będzie z wiedzy zebranej w wydanej właśnie przez Fundację EkoRozwoju książki “Tree – a Lifespan Approach. Contributions to arboriculture from European practitioners”. Jej autorami są arboryści z Wielkiej Brytanii: Neville Fay i Nigel de Berker, z Niemiec: prof. Dirk Dujesiefken i z Holandii Jan-Willem de Groot. Tłumaczenie polskie ukaże się na przełomie grudnia i stycznia. Jest to pierwsza w Europie publikacja syntetyzująca najlepszą wiedzę o opiece nad drzewami na przestrzeni ich całego życia.

Drukuj

Projektowanie i realizacja infrastruktury w sąsiedztwie drzew – relacja z konferencji w Otrębusach (23.11.2016 r.)

Za nami konferencja „Projektowanie i realizacja infrastruktury w sąsiedztwie drzew – najnowsze rozwiązania i dobre przykłady”, która odbyła się 23 listopada w Centrum Konferencyjnym Mazowsze w Otrębusach. Spotkanie było wyjątkowe ze względu na charakter prezentowanego przypadku przebudowy ul. Pszczelińskiej w Otrębusach/Brwinowie, gdzie dzięki współpracy mieszkańców, urzędników, specjalistów, Fundacji EkoRozwoju i projektanta udało się zaplanować modernizację drogi, ocalając przy tym wiele drzew w starej lipowo-dębowej alei.

Drukuj

Projektowanie i realizacja infrastruktury w sąsiedztwie drzew – najnowsze rozwiązania i dobre przykłady - konferencja w Otrębusach (23.11.2016 r.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Projektowanie i realizacja infrastruktury w sąsiedztwie drzew – najnowsze rozwiązania i dobre przykłady” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, która odbędzie się w Otrębusach 23 listopada 2016 (środa), w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze. Konferencja organizowana jest przez Fundację EkoRozwoju we współpracy z Urzędem Gminy Brwinów.

Drukuj

Zapraszamy na seminarium regionalne w Olsztynie (15.04.2016 r.)

Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Fundacja Zielone Płuca Polski zapraszają na seminarium regionalne programu Drogi dla Natury, które odbędzie się 15 kwietnia 2016 roku Sali Posiedzeń Rady Wydziału, Centrum Biologii, UWM Olsztyn (ul. M. Oczapowskiego 1A).

Drukuj

"Jak zarządzać zadrzewieniami przydrożnymi?” - zaproszenie na konferencję w Katowicach (5.04.2016)

Zapraszamy do udziału w konferencji Jak zarządzać zadrzewieniami przydrożnymi?, która odbędzie się 5 kwietnia 2016 r. (wtorek), godz. 8:00, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego przy ulicy Dąbrowskiego 23 w Katowicach. Konferencja organizowana jest przez Fundację EkoRozwoju w ramach ogólnopolskiego programu "Drogi dla Natury" wspieranego przez program LIFE+ Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW. 

Drukuj

"Jak zarządzać zadrzewieniami przydrożnymi?” - zaproszenie na konferencję w Rzeszowie (6.04.2016)

Zapraszamy do udziału w konferencji Jak zarządzać zadrzewieniami przydrożnymi?, która odbędzie się 6 kwietnia 2016 r. (środa) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, w Rzeszowie, przy ulicy Towarnickiego 3A. Konferencja organizowana jest przez Fundację EkoRozwoju we współpracy ze stworzyszeniem EKOSKOP w ramach ogólnopolskiego programu "Drogi dla Natury" wspieranego przez program LIFE+ Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW. 

Drukuj

"Jak zarządzać zadrzewieniami przydrożnymi?” - zaproszenie na konferencję w Łodzi (18.03.2016)

Zapraszamy do udziału w konferencji Jak zarządzać zadrzewieniami przydrożnymi?, która odbędzie się 18 marca 2016 r. (piątek) w Łodzi, w Sali Sejmikowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (al. Piłsudskiego 8). Konferencja organizowana jest przez Fundację EkoRozwoju we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i Departamentem Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Woj. Łódzkiego. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego.

Drukuj

Seminarium "Drzewa otwartych krajobrazów w procesach inwestycyjnych"

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Fundacją EkoRozwoju zapraszają na seminarium "Drzewa otwartych krajobrazów w procesach inwestycyjnych", które odbędzie się w dniu 8 grudnia 2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Głównym celem seminarium jest podzielenie się dobrymi praktykami służącymi zachowaniu alej w krajobrazie województwa oraz zwrócenie uwagi na możliwości ochrony drzew. Serdecznie zapraszamy!