Drukuj

Społeczny Ruch Ochrony Drzew zaprasza na "Drzewany listopad w Bielsku-Białej"

Drzewny listopad w Bielsku-Białej to szereg wydarzeń: happening, konferencja i warsztaty poświęcone drzewom. Zapraszamy drzewolubów i drzewosceptyków!  Jak wszyscy doskonale wiemy człowiek nie może żyć bez przyrody, nie może żyć szczęśliwie bez codziennego kontaktu z przyrodą, której najważniejszym elementem w mieście są drzewa. Tymczasem wbrew tej oczywistej prawdzie obserwujemy pogarszający się stan drzew i zadrzewień w naszym mieście, nagminne redukcje koron i coraz liczniejsze wycinki. Sporo drzew już zostało zniszczonych, wiele wycięto, w tym sporo starych drzew – tych strat żadne nasadzenia nie są w stanie zrekompensować. Postanowiliśmy zawalczyć o należyty, gdzieś w trakcie rozwoju cywilizacyjnego, zagubiony szacunek do drzew. 

 

Zapraszamy wszystkich na listopadowe drzewne wydarzenie, gdzie będziemy cieszyć się pięknem drzew, uczyć i przypominać o walorach i niepodważalnych korzyściach z drzew płynących, obalać krążące na ich temat, szkodliwe stereotypy. Chciałoby się rzec "nie takie straszne drzewo jak go niektórzy malują". Miłośnicy drzew dowiedzą się jak o drzewa walczyć, prowadząc kampanie dla ich ochrony. 

W ramach drzewnego listopada będą miały miejsce: 
1. Happening poświęcony drzewom, w centrum miasta będziemy mówić o walorach i przewinieniach wobec drzew, zaprosimy mieszkańców Bielska-Białej do udziału w kolejnych drzewnych wydarzeniach. 
Termin: 5.11.2014
Miejsce: Rynek w Bielsku-Białej 


2. Konferencja w trakcie której specjaliści z różnych "drzewnych" dziedzin podzielą się z nami swoją wiedzą na temat walorów, funkcji, oddziaływania drzew, oceny stanu i właściwych zabiegów w obrębie drzew oraz o tym jak drzewa są chronione przez przepisy prawne. Konferencja oprócz przekazania wiedzy merytorycznej ma na celu integrację środowiska bielskich drzewolubów. Mamy nadzieję, że stanie się dla nas wszystkich zastrzykiem wiary i energii do angażowania się w ochronę drzew. 

Termin: 15.11.2014
Miejsce: Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała 

3. Warsztaty ochroniarskie na których uczestnicy zaznajomią się z prowadzeniem kampanii społecznych oraz dowiedzą się jak interweniować w obronie drzew. 
Termin: 22.11.2014
Miejsce: biuro Fundacji Pozytywnych Zmian, ul. Krasińskiego 5A/9, Bielsko-Biała 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Drzewny listopad jest realizowany przez Społeczny Ruch Ochrony Drzew Bielsko-Biała we współpracy z Fundacją Pozytywnych Zmian w ramach projektu „Drzewa w mieście” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. 
Zapraszamy do współpracy!

Osoby które chciałyby pomóc w realizowaniu drzewnego listopada prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel. 570 076 566 (Karina) 

Więcej informacji o organizacji na stronie: www.facebook.com/srod.bb

Niezależnie od tego czy ktoś kocha drzewa, czy uważa że są mu potrzebne, że są potrzebne światu czy przyrodzie - każda motywacja i podjęte działanie w obronie drzew przyczynia się do poprawy obecnego stanu i zmiany na lepsze!!!

Drzewny listopad w Bielsku-Białej