W zakładce tej znajdziecie informacje o zbliżających się wydarzeniach w ramach programu Drogi dla Natury.

 

>>> SZKOLENIA

>>> KONFERENCJE

>>> GDZIE JESZCZE MOŻESZ NAS SPOTKAĆ?

 

Relacje ze zrealizowanych wydarzeń umieszczamy w zakładce nasze Co robimy?

 

Drukuj

Forum Przyjaciół Drzew

Wszystkich, którzy kochają i podziwiają drzewa oraz pragną je chronić serdecznie zapraszamy na trzecie ogólnopolskie:

  

FORUM PRZYJACIÓŁ DRZEW

 

27-28 października 2017 r.

Ponadregionalne Rolnicze Centrum Kongresowe w Pawłowicach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

(Arboretum w Pawłowicach)

ul. Pawłowicka 87/89, 101

Gościem specjalnym Forum będzie John Parker zajmujący się zarządzaniem drzewami w Londynie, Prezes Stowarzyszenia Oficerów Drzewnych (London Tree Officers Association)

 

Podczas trzeciego już Forum Przyjaciół Drzew będziemy poszukiwać odpowiedzi na bieżące wyzwania w ochronie drzew. Od poprzedniego Forum przepisy dotyczące drzew gruntownie się zmieniły. Obecnie los drzew zależy bardziej niż kiedykolwiek od świadomości ich właścicieli oraz przemyślanej polityki gmin. A drzewa to najważniejszy element zielonej infrastruktury, która zaspokaja liczne potrzeby społeczne i zapewnia ludziom wysoką jakość życia. To, czy będzie dobrze funkcjonowała, zależy od tego jak skutecznie się nią opiekujemy.

Tegoroczne Forum jest skierowane do dwóch kluczowych dla drzew grup: mieszkańców oraz władz samorządowych i służb zieleni. Ich współpraca, a czasem krytyka i spory, to warunek utrzymania drzew w naszych miastach i wsiach. Mamy nadzieję na dobre dyskusje i nauczenie się wielu nowych rzeczy zarówno od prelegentów, jak i uczestników.

Podczas Forum:

  • Będziemy szukać odpowiedzi na pytania:
    • Jak w obliczu nowych wyzwań chronić drzewa w mieście?
    • Czy Ogrodnik Miejski wystarczy żeby chronić drzewa?
    • Jakie mechanizmy można wykorzystywać by zazieleniać miasta?
  • Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie, zarządzaniu ryzykiem i naszych obawach związanych z obecnością drzew w mieście
  • Dowiemy się jak zarządza się drzewami w Londynie i jakie jest podejście do starych drzew przy ulicach
  • Poznamy się, nawiążemy i umocnimy kontakty, wymienimy się naszymi doświadczeniami z działań na rzecz drzew i wspólnie zastanowimy się nad sposobami pozyskiwania środków na ochronę drzew.

Pobierz program wydarzenia

 

ZGŁOSZENIA TEMATÓW PRZEZ UCZESTNIKÓW FORUM

Istotne jest, byśmy mogli wzajemnie inspirować się swoimi doświadczeniami. Dlatego tradycyjnie już w drugim dniu Forum (sobotę, 28 października) zaplanowaliśmy sesję obejmującą 10-minutowe wykłady, które będą prezentować pozytywne działania dla drzew zgłoszone przez uczestników. Propozycje tematów, wraz z krótkim ich opisem, w miarę możliwości dokumentacją zdjęciową oraz danymi kontaktowymi, prosimy zgłaszać poprzez formularz „ZGŁASZAM TEMAT”, dostępny na stronie www.aleje.org.pl przy informacji o Forum. Najciekawsze propozycje zostaną wybrane do zaprezentowania na Forum.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. na formularzu zgłoszeniowym

<<pobierz formularz zgłoszeniowy>>

Prosimy o możliwie jak najszybsze przesyłanie zgłoszeń, najpóźniej do dnia 19.10.2017. Dopuszczamy możliwość uczestnictwa w jednym (wskazanym w formularzu) dniu konferencji, ale priorytetowo będziemy traktować osoby, które zgłaszają swoją obecność w dwóch dniach Forum. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Udział w Forum jest bezpłatny. Z racji tego, że koszty uczestnictwa pokrywają organizatorzy uprzejmie Państwa prosimy o udział w całości wydarzenia i pozostawanie z nami do końca programu poszczególnych dni. Zapewniamy bezpłatne wyżywienie i noclegi (dla osób spoza Wrocławia i tych, którzy zostają na dwa dni konferencji). Ponieważ jednak liczba miejsc noclegowych jest ograniczona, ważna będzie kolejność zgłoszeń. Zapewniamy noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych.

Wybór udziału w warsztatach. W drugim dniu Forum zaplanowane są zajęcia praktyczne: ze wspinaczki drzewnej oraz diagnostyki drzew. Przewidujemy też spacer po arboretum. Ponieważ zajęcia prowadzone będą równolegle prosimy o zaznaczenie na formularzu udziału swoich preferencji - wyboru zajęć. Podczas rejestracji na Forum otrzymacie Państwo ostateczną informację o „przypisaniu” Państwa do danej grupy. Zakwalifikowanie do danej grupy zależeć będzie od zainteresowania tematem, a także od kolejności zgłoszeń i pogody. Prosimy o dostosowani odzieży do zajęć praktycznych.

Dojazd na miejsce Forum. Do Pałacu i Arboterum w Pawłowicach możliwy jest dojazd komunikacją miejską. Na stronie http://pawlowice.up.wroc.pl/dojazd.html można sprawdzić różne opcje. Połączenia można sprawdzić też na http://wroclaw.jakdojade.pl

Organizatorem Forum jest Fundacja EkoRozwoju. Informacji udziela Magdalena Berezowska-Niedźwiedź mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 71-343-60-35 (w godz. 9.00-15.00)

Sesja I, III, V i VI realizowana jest w ramach projektu nr LIFE15 GIE/PL/000959  pn.: „Trees for Europe's Green Infrastructure”, finansowanego przez program LIFE+ Unii Europejskiej”, współfinansowanego  przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Sesja II i IV. Forum Przyjaciół Drzew realizowana jest w ramach projektu „OBYWATEL NA STRAŻY DRZEW”, który dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorem Forum jest Fundacja EkoRozwoju