Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości dotyczące ochrony drzew w otwartym krajobrazie. Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie, na które nie znalazłeś tu odpowiedzi - napisz je na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. - odpowiemy na nie, a odpowiedź umieścimy w serwisie aleje.org.pl

Działanie zrealizowane w ramach projektu "Drogi dla Natury - kampania na rzecz zadrzewień" dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Drukuj

Praktyczny poradnik obrońcy alej

Jak ochronić aleję drzew przed wycinką?W naszym poradniku przeczytasz, kto i jak może obronić aleję przed wycinką. Dowiesz się, jakie są etapy postępowania administracyjnego w sprawie usuwania drzew, kto i na jakich zasadach może być strona takiego postępowania. Jakie są etapy wydawania pozwolenia na wycinkę drzew, jakie działania można podjąć na danym etapie wydawania pozwolenia na wycinkę oraz co można zrobić gdy pozwolenie na wycinkę już zostało wydane. Co można zrobić, gdy drzewa już zostaną wycięte? Wszystkie działania, które proponujemy są zgodne z prawem i dostępne dla każdego, komu bliski jest los drzew.