W ramach programu Drogi dla Natury prowadzimy szkolenia skierowane dla osób, od których zależy los drzew w otwartym krajobrazie. Informacje o nadchodzących szkoleniach znajdą Państwo w kalendarzu po prawej stronie oraz w zakładce SZKOLENIA.

Drukuj

Seminarium w Białowieży

We wrześniu grupa arborystów, ekspertów oraz społeczników działających na rzecz drzew spotkała się w Białowieży aby wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu - dwudniowym seminarium "Pielęgnacja drzew w trakcie całego ich życia", które odbyło się we wrześniu 2015 r. w Białowieży. Grupa składała się z 30 uczestników, którzy przyjechali z Polski, Niemiec, Czech, Holandii, Włoch, Kaliningradu, Wielkiej Brytanii i USA. 

Drukuj

Po co nam sędziwie drzewa i pierwotne lasy? - zapraszamy na seminarium w Białowieży (20.04)

Fundacja EkoRozwoju we współpracy z Białowieskim Parkiem Narodowym zaprasza na seminarium poświęcone wymianie najnowszej wiedzy i doświadczeń dotyczącej sędziwych drzew i lasów pierwotnych. Seminarium odbędzie się 20 kwietnia, o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży. Gośćmi będą wybitni specjaliści z Francji i Wielkiej Brytanii, w tym m.in. prof. Francis Hallé.

Drukuj

Relacja ze szkolenia w Strzelinie

 

 

 

Blisko 50 osób wzięło udział  w dwudniowym szkoleniu z zakresu oceny stanu, pielęgnacji oraz podejmowania decyzji o wycince drzew „Drzewa w otwartym krajobrazie – instrukcja obsługi”. Szkolenie odbyło 8 i 9 października w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Wydarzenie było jednym z elementów realizowanego na terenie gminy ogólnopolskiego programu „Drogi dla Natury”.