Drukuj

Podsumowanie wiosennego sezonu sadzenia drzew

Wiosną 2015 roku posadziliśmy kolejne drzewa w gminach z którymi współpracujemy. Większość drzew sadzimy jesienią, gdyż wówczas jest dłuższy czas, gdy panują sprzyjające warunki. Jednak i wiosną można sadzić drzew, jeśli sadzenie jest dobrze przeprowadzone. Tej wiosny posadziliśmy drzewa w trzech gminach - w woj mazowieckim i dolnośląskim.

Drukuj

Posadziliśmy drzewa w gminie Bystrzyca Kłodzka

W połowie grudnia 2014 posadziliśmy drzewa w Gorzanowie w gminie Bystrzyca Kłodzka. Tak późne sadzenie było możliwe dzięki łagodnej zimie i utrzymującym się dodatnim temperaturom. Posadzono 10 dębów i 20 lip celem uzupełnienia istniejących szpalerów oraz 40 jabłoni antonówek celem odtworzenia alei śródpolnej. Sadzenie odbyło się w partnerstwie z Bystrzyckim Towarzystwem Górskim.

Drukuj

Sadzenie drzew w gminie Prusice

Dzięki wyjątkowo sprzyjającej pogodzie w 12 grudnia 2014 r. na terenie gminy Prusice udało się posadzić 70 drzew w czterech lokalizacjach. Przy drodze prowadzącej do miejscowości Gąski posadzono 40 klonów. W przyszłości drzewa będą stanowić barierę przeciw wiatrom, dodatkowo kwitnące klony są ważnym, wczesnowiosennym źródłem nektaru dla pszczół. Pięć dębów posadzonych zostało w pięknej alei za miejscowości Pększyn, w której występują chronione gatunki owadów. Kolejnych 15 drzew posadzono wzdłuż zabytkowej alei buków czerwonych koło Piotrkowic. W lukach między drzewami rosną już młode buki, które w przyszłości będą ozdobą tamtejszego krajobrazu. Ostatnich 10 lip posadzono w Strupinie. 

Drukuj

Drzewa posadzone w gminie Stargard Szczeciński

W gminie Stargard Szczeciński sadzenie drzew odbyło się w dniach 24 i 29 listopada 2014 r. Drzewa posadzone zostały następująco: przy drodze Żarowo-Lubowo 34  szt., Lubowo 8 szt. Lubowo-Poczernin 18 szt., Poczernin 10 szt. Wszystkie drzewa to lipy drobnolistne. Sadzonki są solidne, dobrze rozgałęzione, opalikowane, przymocowane taśmą.  Wykonano też "talerz" z trocin na ziemi. W dniu sadzenia (24.11) bardzo padał deszcz i musieliśmy odwołać uczniów, warunki były trudne i większość sadzeń została przeniesiona na pierwszy możliwy termin, czyli 29 listopada (sobota). W sadzeniu uczestniczyły dwie pracownice Urzędu Gminy.