Drukuj

Zajęcia edukacyjne w gminie Stargard Szczeciński

Pod koniec września 2014 r. wszyscy uczniowie  Szkoły Podstawowej w Strachocinie uczestniczyli w warsztatach na temat drzew przygotowanych w ramach programu Drogi dla Natury. Zajęcia odbyły się na Szkolnej Ostoi Przyrody, a przeprowadziła je Pani biolog Magdalena Wojciechowska.  Uczniowie dowiedzieli się jak dużo zawdzięczamy drzewom, nauczyli się rozpoznawać napotkane gatunki drzew i krzewów rosnących w przyszkolnym parku. Rysowały także liście i korę najciekawszych okazów. 

Drukuj

Spotkanie ze sluchaczami Uniwersytetu Otwartego w Bukownie

W środę 14 stycznia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie odbyło się spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Otwartego. Spotkanie miało poinformować o działaniach w ramach programu Drogi dla Natury na terenie gminy, jak również powodach powstania projektu. Animatorki lokalne opowiadały o historii alej, ich roli utylitarnej i znaczeniu w krajobrazie. Pytały także mieszkańców o ewentualne problemy związane z drzewami przydrożnymi i o ich opinie dotyczące miejsc pod nowe nasadzenia zamieszczonych w programie zadrzewieniowym.

Drukuj

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

We wtorek 8 stycznia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach odbyło się spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu lokalne animatorki opowiadały o programie Drogi dla Natury, a przede wszystkim o działaniach na terenie gminy Klucze. Szczegółowo przedstawiony został zakres działań w minionym roku, mówiły również o znaczeniu alei dla człowieka i powodach, dla których warto je chronić. Na koniec odbyła się dyskusja z mieszkańcami o projekcie, z podkreśleniem znaczenia zaangażowania społecznego w tematykę zieleni publicznej.

Drukuj

Badanie drzew w Dzierzgoniu okazją do edukacji

Na początku grudnia 2013r. w Dzierzgoniu badana była zdrowotność wybranych drzew.  Spośród drzew wymagających ekspertyzy oceny ich zdrowotności, dwa drzewa rosną przy placówkach oświatowych – przy Gimnazjum oraz Przedszkolu Miejskim. W związku  z tym była to świetna okazja aby młodzieży oraz dzieciom pokazać i opowiedzieć o tym, jak ocenia się zdrowotność  oraz bezpieczeństwo drzew dla otoczenia.

Drukuj

W gminie Bogdaniec uczymy dzieci o roli drzew

9 i 13 grudnia 2013 r. w szkołach podstawowych w Bogdańcu, Lubczynie i Jeninie (woj. lubuskie) przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne na temat drzew i znaczenia zadrzewień w krajobrazie rolniczym. Na początku była prezentacja, potem uczniowie w grupach odpowiadali na pytania związane m.in. z mieszkańcami drzew oraz funkcją alej jako siedliska przyrodniczego. Podczas zajęć terenowych, dzieci rozpoznawały drzewa rosnące w sąsiedztwie szkoły wyszukując liście, porównując korę i pędy. W zajęciach wzięło udział 63 uczniów.